ORIGAMI

Znana na całym świecie sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

Na przygotowanym przez Kabuto stanowisku oprócz podstawowych modeli można podziwiać łabędzia wykonanego z ponad 500 papierowych elementów.

Warsztaty origami organizowane przez naszą grupę to idealna rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ponieważ pasja tworzenia towarzyszy wszystkim, także w origami każdy znajdzie coś dla siebie.

Urocza gejsza krok po kroku instruuje wszystkich chętnych jak zrobić małe, papierowe dzieło sztuki jak żuraw, kwiat wiśni czy bardziej zaawansowane figury. Przy doskonałej zabawie poprawiamy naszą koncentrację, pamięć, cierpliwość i dokładność. Każdy uczestnik zabiera ze sobą na pamiątkę wykonaną przez  siebie kolorową figurkę.

DSC_0514

DSC_0291

11111111